Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

P smart 2019 - Q&A

Huawei ForumHuawei Forum
Blog

Je že res, da želimo potrošnike kar se da dobro obvestiti o naših napravah in jim s tem olajšati njihovo odločitev. Znanje je moč in več kot ga imate, lažje je življenje. Kljub temu pa je težko zajeti vsa specifična vprašanje, za aktera predvidevamo, da se vam porajajo v glavi. Zato bomo tokrat pristopili nekoliko drugače - prečesali smo spelt in poiskali kar se da različna vprašanja, na katera nismo odogovorili med prvim srečanjem s pametnim teleofnom P smart 2019. Najbolje bo, da se jih kar lotimo, brez dodatnega oklevanja.

Kako raztegniti sliko na YouTubu posnetku čez cel zaslon? Tole vprašanje morda niti ni tako specifično za P smart 2019, ampak se lahko uporabi za vse naprave, ki imajo t.i. FullView zaslon oz. po domače zaslon, ki je širši oz. višji od standardnega razmerja 16:9, v katerem se še vedno snemajo videi. Skratka, če želiš da se slika videa raztegne čez celoten zaslon, ko gledaš video na YouTubu, moraš samo s palcem in kazalcem raztegniti sliko - točno tako, kot bi raztegnil oz. zoomiral fotografijov galeriji (pinch to zoom).

Ali ima P smart 2019 Performance Mode v nastavitvah? P smart 2019 v nastavitvah nima funkcije Performance Mode, ki iz procesorja stisne še nekoliko več zmogljivost na račun avtonomije baterije. Ta funkcija je rezervirana za paradne konje s procesorjem Kirin 980. Ima pa P smart 2019 tehnologijo GPUTurbo, ki omogoča igram (ki podpirajo to tehnologijo), da iz grafičnega čipa iztisnejo nekoliko več in tako ponudijo bolj gladko igralno izkušnjo.

Je hrbet naprave polikarbnoatno ali stekleno? P smart 2019 ima hrbet narejen iz plastike, ki pa res izgleda kot bi bilo stekleno. Kljub temu ima plastika nekaj prednosti pred steklom: ob padcu je manj verjetnosti, da se hrbet razbije in povzroči kakšno nevšečnost. Po drugi strani steklo daje bolj premium občutek, a roko na srce tukaj ni pravega odgovora, kaj je pod črto boljše. Vse ima svoje prednosti in slabosti.

Ga lahko dobim na test? Težko je ustreči vsem tem prošnjam, čeprav razuemm draž, ki se poraja v ljudeh s temi željami. Tudi jaz sem bil nekoč na točki, ko sem sanjal, da bi lahko v roke prijel in stestiral kar se da veliko teleofnov. Za začetek se je pametno sprehoditi v trgovino in tam pretipati naprave, ki so razstavljene. Tako sem začel jaz. Potem pa je treba vztrajat in se ne predat - začneš pisat blog, ustvarjat videe za YouTube in počasi se začne odpirati vse več vrat.

Ali je boljši kot Huawei P20 Lite? P smart 2019 ima boljši procesor in boljši grafični čip. Poleg tega ima večji zaslon, boljšo zaslonko na kameri, novejšo različico sistema Android in večjo baterijo. Edino pri delovnem pomnilniku (RAM) se P20 Lite odreže nekoliko bolje s 4 GB v primerjavi s 3 GB v P smart 2019.

Boste naredili kakšno nagradno igro, kjer bo zmagovalec dobil ta telefon? Posredovano v marketing. Please hold.

Ali telefon snema 120 sličic na sekundo v ločljivosti 720p? Žal P smart 2019 nima možnosti snemanja počasnih posnetkov.

Kateri procesor ima vgrajen P smart 2019? V P smart 2019 je vgrajen procesor Kirin 710. Gre za osemjedrni procesor s 4 Cortex A73 jedri (2,2 GHz) ter 4 Cortex A53 varčnimi jedri (1,7 GHz).

Micro USB v letu 2019? Po mojem mnenju je to morda mali edini minus, ki ga ima ta telefon, a še zdaleč ni kritične narave in večini ne bo predstavljal resne ovire pri nakupu.

Kaj je s kamerami? 13 MP + 2 MP se zdi nekam šibka kombinacija. Sploh ne, večje tipalo s 13 MP skrbi za zajem fotografij, medtem ko mu tipalo z 2 MP pomaga pri zajemu globinskih podatkov kar v praksi pomeni, da lahko P smart 2019 zameglji ozadje fotografij za tisti kremast učinek bokeh. Še pred kakšnim letom je bila to domena pametnih telefonov najvišjega ranga. Danes pa je to na voljo tudi v cenovno dostopnih modelih. Poleg tega kamera omogoča nočni način in še kup drugih funkcij, kot je prepoznava scen s pomočjo umetne inteligence.

Nikoli nisem razumel, zakaj ljudje sovražijo plastično ohišje. Se strinjam in kot sem omenil že malo prej ima plastično ohišje nekaj prednosti pred steklenim. Po drugi strani pa ima tudi stekleno ohišje prednosti pred plastičnim. Jing-jang.

Izbrala ga bom, ker je dober telefon. In moje roke so majhne. OK, spet ni toliko vprašanje, kot komentar. Pa vdnar - da gre za dober telefon se strinjam (predvsem glede na ceno), vendar mi je zanimivo, kako smo v nekaj letih prešli s telefonov, ki so bili fizično enako veliki kot P smart 2019 in so imeli zgolj nekaj čez 5 palcev diagonale na zaslonu, do telefonov ki imajo danes v enakem ohišju bistveno večji zaslon. Spet je to lastnost, ki smo jo do videvali predvsem v paradnih konjih, sedaj pa uživamo v zaslonih od roba do roba na cenovno ugodnih telefonih.

Koliko stane? Večno vprašanje, ki nima enoličnega odgovora. Glede na to, da ta zapis berejo tako v Sloveniji, kot tudi na Hrvaškem in v Srbiji, je nemogoče odgovoriti. Dodajmo še spremenljivko prostega trga in subvencioniranih naprav operaterjev in problem postane še bolj zapleten. P smart 2019 sodi v spodnji del srednjega cenovnega razreda (ali pa zgornji del nižjega cenovnega razreda - odvisno kako gledaš) in to je najbolj natančen odgovor, ki ga lahko dam. Za vse ostalo je pa potrebno preklikati spletne trgovine in ponudbo operaterjev.

Prva stvar, ki sem jo opazil so debeli robovi okoli zaslona. Emmm ... ne vem niti kako bi razložil tole, brez da omenim kar sem že zapisal: manj kot leto nazaj smo ugledali prve paradne konje, ki so imeli zaslon raztegnjen čez celotno prednjo stran - brez velikega čela in brade (prazni prostor nad in pod zaslonom), danes pa se že pritožujemo, da ima telefon, ki ima zaslon od roba do roba, velike robove. Napredek je super stvar in hitro se navadimo luksuza, kajne? :)

Ali ta telefon omogoča PC Mode? PC Mode omogoča, da telefon priklopite na zaslon, kjer se nam prikaže podoben vmesnik, kot na namiznih računalnikh (ali prenosnikih). Kot bi gledali sistem Windows. Žal P smart 2019 tega ne podpira. Trenutno so edini modeli, ki to omogočajo P20, P20 Pro, Mate 10 Pro in Mate 20 Pro.

Kje najdeš tako kul ozadja za namizje? Priznam, vprašanje ni bilo naslovljeno neposredno name in se niti ne tiče neposredno telefona o katerem govorimo. Pa vendar izkoristim vsako priložnost, da omenim aplikacijo Backdrops, ki ponuja čudovita ozadja, ki so vedno v visoki ločljivosti in nikoli ne zgledajo zamegljeno ali kosckasto. Priporočam.

Mislim, da sem našel naslednji telefon za mojega otroka. Spet bolj komentar, kot vprašanje, a vendar moram zapisati, da se več kot strinjam. P smart 2019 je super za mlade - poleg tega, da zgleda trendovsko omogoča tudi igranje naprednih 3D iger, kot je PUBG. Velik zaslon pa omogoča uživanje v video vsebinah, ki jih mladi tako radi gledajo. Super izbira za najmlajše člane družine.

OMG, želim si P smart 2019! Opažam, da zmanjkuje vprašanj - ampak, ja, se strinjam. Go for it! :)

Ali na njem lahko igram Fortnite? Žal v času pisanja tega odgovora P smart 2019 ni uradno podprt v igri Fortnite, a se to morda v prihodnje spremeni. Spremljal spletno stran Fortnite za seznam podprtih naprav. Je pa podprta igra PUBG, ki sem jo preizkusil na P smart 2019 in moram poročati, da zadeva lepo deluje.

Kupil sem ga. Kamera je zakon, predvsem night mode! Res je. Kot sem že omenil, ima P smart 2019 vgrajeno funkcijo Night Mode oz. nočni način fotografiranja, ki omogoča, da tudi v slabi svetlobi narediš uporabno fotko.
Ali lahko skrajšaš zaslon na ramerje 3:4? Priznam, da morda ne razumem tega vprašanja, ker drugače ne vidim razloga, da bi si zmanjšal vidno površino. Če pa je vprašanje morda letelo na možnost zmanjšanja slike na zaslonu, da lažje dosežeš določene dele pa, kolikor vem, te funkcije tukaj ni.

Kaj pa pomnilnik? 3 GB se mi zdi malo. Ni problem, verjemi mi. Telefon sem uporabljal in na njem igral tudi PUBG pa nikoli nisem opazil, da bi bilo 3 GB RAMa premalo. Vse dela brez težav.

Bolje bi bilo, da bi bil v škatli ovitek, namesto slušalk. Različni trgi dobijo različno vsebino škatle in težko komentiram, kaj kdo dobi. Je pa po mojem mnenju bolje dobiti par slušalk, ki so dražji dodatek, kot obitek. Ovitkov je na trgu veliko in vedno se najde osnovni ovitek za res ugodno ceno. Najcneejše slušalke na drugi strani še vedno stanejo več kot najcenejši ovitek. Če bi morak dokupiti eno od teh dveh stvari bi bil bolj vesel, da sem dobil v paketu dražjo.

Kakšna je avtonomija baterije? Uradni podatki navajajo do 10 ur brskanja po spletu na 4G omrežju, do 18 ur neprekinjenega predvajanja videa in do 96 ur neprekinjenega prevajanja glasbe. S 3.400 mAh naboja, kolikor ga zadrži baterija, mislim da ne bi smelo biti problemov z avtonomijo baterije.

Sklepam, da nima niti NFCja, niti 5 GHz povezave za WiFi. Sklepaš narobe. P smart 2019 ima tako NFC, kot tudi podporo WiFi standardu AC, ki zahteva 5 GHz povezavo. A nisem rekel, da je kul telefon?

Ali ta telefon nima več predala za aplikacije? Ima, vendar ga je potrebno vklopiti. To storiš tako, da greš v Nastavitve (Settings) -> Začetni zaslon in ozadje (Home screen and background) -> Slog domačega zaslona (Home screen style) in tukaj izbereš Predal (App drawer). Sedaj so aplikacije lepo pospavljene v svojem predalu.

Kaj je Water Drop Notch? Gre za zarezo na vrhu zaslona, v kateri se nahaja prednja kamera in spominja na visečo kapljico vode - zato tudi ime Water Drop Notch (zareza v obliki kapljice vode).

Tako, to so bila vsa vprašanja, ki smo jih našli na spletu. Nekaj smo jih pobrali pod našimi video vsebinami na YouTubu in Facebooku, nekaj pa na Huawei forumu. Če imaš še kakšno vprašanje pa kar na dan z besedo in pridemo na pomoč z odgovori :).

Lep pozdrav,
Andrej
Ekipa Huawei foruma

0