Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

Posodobitve in umešavanje operaterja

Domen91Domen91
Huawei P10

Spoštovani,

lastim si P10 že dobro leto in v tem času je telefon deloval BP.
Vsako mesečno sem prejel posodobitve - securtiy fixe, ki naj bi jih prejel direktno od HUAWEI (oznaka VTR-L09 8.0.XXXX).

Danes pa sem na presenečenje prejel posodobitev, kjer naj bi imel prste vmes Telekom.
Pa me zanime ali bodo sedaj naši spuščai posodobitve naprej ali kaj..
Prav tako bi rekel glede na oznake verzije, da je novi update dejansko downgrade..

Mogoče imate kaj več info glede vsega tega?

Prilagam še sliko zaslona.

0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum

Pozdravljen Domen,

nekateri telefoni kupljeni pri Telekomu Slovenije imajo prilagojeno programsko opremo. Ta npr. vključuje Telekomove aplikacije in podobno. Zato se posodobitve razvija ločeno in imajo drugačno oznako, ampak v resnici gre za enako posodobitev "običajni", le da vsebuje še omenjene Telekomove elemente.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Domen91Domen91

No upam samo, da ne bo posodobitev blokirala novih updatov iz strani Huawei-a (čudno, da je to prvič po cca 13 posodobitev, ki sem jih do sedaj prejel).

1

Telefon ste sicer kupili pri Telekomu?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Domen91Domen91

Ja.

Sem namestil update. Sedaj je dejansko napiše obe verziji pri posodobitvi sistema (Telekomovo in Huawi-ovo).

Oh ja, če ne drugega se je namestilo kup njihove nesnage, ki jo ne rabim.

0

Ne skrbite, je povsem legitimna posodobitev, to je samo prilagojena Huaweijeva programska oprema. Vsebuje namreč vse elemente "originalne" programske opreme z dodatkom omenjenih aplikacij.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • FaleS_Mate83FaleS_Mate83
    izgleda , da uporabniki P10ke prav tako dobijo Emui 9... bravo huawei...
    https://www.huaweicentral.com/huawei-mate-9-and-p10-series-getting-emui-9-0-android-9-0-pie-update/
    0
    Za našo regijo ta posodobitev še ni potrjena.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

1
  • PercPerc

Zanima me kje se da dobit original zascitno steklo za p10?

1

Perc, Huawei ne proizvaja lastnih zaščitnih stekel, zato boš moral pobrskati med rešitvami drugih proizvajalcev.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • TM1TM1
    edited april 5

Ocitno ima ta zadnji Telekomom update vpliv na nadaljnje posodobitve telefona. Sodelavec, ki ima isti telefon P 10 kupljen pri A1 je uradno posodobitev na 9x prejel v začetku tedna (2.3.2019), medtem, ko posodobitev pri Telekomu se vedno ni na voljo.

0

Posodobitve na žalost res ne pridejo vse naenkrat. Nekateri uporabniki jih dobijo prej, drugi nekoliko kasneje. Ključ za vrstni red pa na žalost tudi nam ni znan.

Lep pozdtav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

1
  • TensorTensor
    Sam lahko napisem kritiko Telekoma oziroma Huaweia v zvezi z mobilnim telefonom Mate 20 pro. Kupljen v Big bangu, pol leta nazaj... Do vceraj je prejemal uradne posodobitve Huaweia, vceraj pa sem zamenjal operaterja in šel na Telekom. Po vstavitvi njihove SIM kartice je cez dan se vse delovalo ok, cez noc pa se mi je telefon nepricakovano resetiral.. Z zacudenjem sem nasel nameščeno Telekomovo custome verzijo Androida(in še to z downgradeom glede na zadnjo namesceno uradno verzijo) ter kup nesnage od Bizi.si, Telekomovih linkov itd...
    0

Pozdravljen Tensor,

preverim situacijo pri tehnični ekipi in se pozanimam o možnih rešitvah. Bojim se le, da gre tu za Telekomovo storitev, ki pride "v paketu" z njihovo SIM kartico.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0