Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

P20 Pie?

Greg77Greg77
Huawei P20

Pozdravljeni!

Kdaj lahko lastniki P20 pričakujemo update Pie oziroma tudi EMUI9?
Sam imam model EML-L29 in zaenkrat update ni na voljo...

Lp,

Greg77

0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum
    Pozdravljen,

posodobitev bi korali dobiti med 14. januarjem in 28. februarjem.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Greg77Greg77

Je pravilna "pot" : Nastavitve - Sistem - Posodobitev sistema - Preveri posodobitve? Nekaj sem bral o posodobitvi preko HiCare app, kjer sem tudi registriran...

Deluje oboje?

Lp,

Greg77

0
    Najbolje je, da vsake toliko preveriš oboje. Znotraj aplikacije HiCare imaš zavihek "Posodobitev" in ga samo klikneš. Včasih se zgodi, da posodobitev prej pokaže v HiCareu, spet drugič v razdelku Sistem.

Svetujem pa še en način: nastavitve telefona > sistem > posodobitev programske opreme > klikni tri pike zgoraj desno > prenesi najnovejši paket.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • MarkoPejicMarkoPejic

Danes na svoj P20 (kupljen v prosti prodaji) dobil in namestil 9-tko.

1
  • Greg77Greg77
    Od česa je pravzaprav odvisno, kdaj bo telefon dobil update? Omrežje oziroma operater, WiFi, IMEI telefona, datum nakupa...?
    0
    Formula, kdaj jo posamezni telefon dobi, ni znana. Huawei (in tudi ostali proizvajalci) naključno pošiljajo posodobitve na posamezne telefone, to obdobje pa navadbo traja cca. 45 dni.

Glede posodobitev za posamezni model pa je to odvisno od beta testiranja, lokalizacije, odpravljanja napak itd.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • lakotamlakotam
    Spoštovani, opravil sem posodobitev telefona P20 na novo različico emui 9.0.0. po kateri sem opazil zelo motečo spremembo v nastavitvah, in sicer:

-nastavitve lokacije so sedaj le on/off in v njih se je izgubila možnost dodatnih nastavitev kot so bile v emui 8.1. (samo gps, omrežje in wifi in vse troje našteto).

Zanima me kako lahko nastavim lokacijo na on vendar brez GPS-a saj mi ta brez dodane vrednosti hitreje prazni baterijo in manjša čas možne aktivne uporabe.

Lep pozdrav!
    0

Pozdravljen,

na žalost te možnosti (varčevanje z baterijo) ni več v novem Androidu. Je pa to odločitev Googla, razlog za njo pa ni znan.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Greg77Greg77
    Update je "prispel" pred par dnevi in moram priznat, da vse deluje zelo dobro. Huawei je "nalogo" opravil odlično... 😉
    1
  • lakotamlakotam
    Spoštovani, opravil sem posodobitev telefona P20 na novo različico emui 9.0.0. po kateri sem opazil zelo motečo spremembo v nastavitvah, in sicer:

-nastavitve lokacije so sedaj le on/off in v njih se je izgubila možnost > @Huawei Forum je dejal:
    > Pozdravljen,
    >
    > na žalost te možnosti (varčevanje z baterijo) ni več v novem Androidu. Je pa to odločitev Googla, razlog za njo pa ni znan.
    >
    > Lep pozdrav,
    > Andrej
    > Ekipa Huawei foruma

Pozdravljeni,

zaradi radovednosti in vsebine vaše izjave sem preveril stanje nastavitev prijateljevega telefona, kateri navkljub temu, da je posodobljen na android pie in uporablja svoj emui 10.0.0, te zgoraj opisane nastavitve lokacije. Telefon je v tovarniški verziji in ni rootan, gre pa za Xiaomi pocophone F1. Prosim, da mi sporocite zakaj ste poskusili "odgovornost" in razloge za posodobitev, ki tega več ne omogoča na Google. Bil bi zelo hvaležen če mi sporočite kako lahko dosežem enak učinek kot pri proizvodu konkurence iz iste izvorne države.

Lep pozdrav
    0
    Pozdravljen,

Kako ima to urejeno Xiaomi ne vemo. Morda so to možnost dodali pri njih. Dejstvo pa je, da je ta možnost izginila pri števipnih proizvajalcih telefonov, ko so ti dobili posodobitev na Android 9. Če se ne motim to velja tudi za Googlove telefone, ki uporabljajo "čisti" Android. Te možnosti trenutno na Huaweijevih telefonih (vsaj brez rootanja in podobnih posegov) z EMUI 9 ni mogoče vklopiti.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • lakotamlakotam
    Pozdravljeni,

Hvala za vse odgovore, uporabniki Huawei telefonov upamo, da se za takšno "dodajanje" funkcij odločijo pri razvoju in vključitvi v manjše prihajajoče posodobitve emui 9. Na žalost mi sedaj telefon ob nespremenjenem načinu uporabe zdrži (ob stalnem delovanju GPS-a) vsaj 15-20% manj časa kot pred posodobitvijo.

Lep pozdrav
    0
    Pri lokacijskih nastavitvah imate tudi možnost izboljšanje natančnosti lokacije prek WiFi-ja in Bluetootha (pod dodatnimi nastavitvami). Morda poizkusite še kakšnja je avtonomija baterije, če ti dve možnosti izklopite.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.