Za izboljšanje naše spletne strani in Vaših izkušenj uporabljamo piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po naši spletni strani, sprejemate naš pravilnik o piškotkih. Izvedite več.

Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

Kartica SD ne deluje

Pri mojem Huawei mate 20 lite imam težavo z SD kartico. Nekaj časa deluje, potem mi javi napako, da je kartica poškodovana. Če telefon ponovno zaženem, je spet nekaj časa ok, pa spet isto. Preizkusila sem že več kartic, z vsemi je isto. V drugih napravah kartice delujejo brez težav. Telefon sem poslala na servis, kjer so mi zamenjali osnovno ploščo in bat.pokrov. Že takoj prvi dan po servisu se je ista težava ponovila, zato sem telefon ponovno oddala na servis. Sedaj je še vedno pri njih. Sem pa med tem časom na vaši FB strani zasledila še nekaj uporabnikov tega telefona, ki se soočajo z isto težavo. Očitno gre za neko stvarno napako. Kaj vi menite o tem? Prosim za vaš komentar.
Vsi smo kupili nov telefon in menim, da upravičeno pričakujemo, da bo deloval brezhibno. Če težave ni mogoče odpraviti, potem pričakujemo zamenjavo telefona.
0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum

Živjo @brigitam,

gre za nekaj posameznih primerov pri različnih modelih, ki ne držijo za vse telefone. Obstaja seveda možnost, da gre za mehansko okvaro kakšnega od delov, je pa vsekakor popolnoma razumljivo, da pričakujete brezhibno delovane. Na žalost ni druge možnosti, kot urejanje s servisom, saj so pri nas le oni pooblaščeni za podajanje strokovnih ocen o napakah in reševanje teh. Svetujem da na servisu poveste, da menjava matične plošče ni rešila težave in da zahtevate ustrezno popravilo. Lahko jim pustite tudi SD kartico, s katero imate težave, da testirajo z njo. Meni pa lahko v ZS pošljete IMEI številko vašega telefona, da potem še naša tehnična služba preveri, kaj je na stvari.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam
    Hvala, na servisu sem pustila eno izmed kartic, jih ima pa več, kupila sem celo novo in je bilo z vsemi isto, v drugih napravah vse delujejo!! Kako vam lahko pošljem ZS?
    0
    edited november 27

ZS pošljete, da zgoraj levo kliknete ikono pisma, nato izberete "Novo sporočilo" ter nato v polje prejemniki napišete Huawei Forum. Tule še slika ...

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam
    Pozdravljeni! Na ZS sem vam poslala IMEI, tako da lahko preverite na servisu. Kot lahko beremo na tujem forumu, pa ne gre le za nekaj posameznih primerov
    Prilagam link
    https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680
    0
  • stasasstasas

Spoštovani,

tudi jaz imam z mojim Huawei-jem Mate 20 Lite težave. Kupila sem ga pred tednom dni, pa mi je že takoj na začetku ko sem vstavila novo 64GB sd kartico javilo, da je poškodovana in da naj jo formatiram. Prav tako sem poskušala z drugimi sd karticami (32gb in 16gb). Pri vseh isto. Kartice sem večkrat formatirala, tudi telefon sem dala na tovarniške ponastavitve. Nič od tega ni pomagalo. V petek so mi telefon poslali na servis, uveljavljam stvarno napako, in upam, da se stvar razreši. Opažam namreč po spletu, da imajo tudi drugod s tem težave.
    Do sedaj neušečnosti s Huawei telefoni nisem imela, upam, da se bo težava hitro razrešila.

Hvala za pomoč.

Lep pozdrav, Staša

1
    @stasas, držim pesti, da uspešno odpravijo napako.

@brigitam, hvala za poslano, sem javil naprej naši tehnični službi.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekupa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • stasasstasas

Prilagam link z mednarodne Huawei strani (forum):
    https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680/index2.html

Zgleda so na Huawei-ju že poskušali odpraviti napako z update-om programske opreme, pa le-to ni uspelo, tako da morajo biti vsi aparati poslani na servis :/
    Slabo...

0
    Če ti SD kartice ne prebere, potem telefon vsekakor odnesi na servis.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam

Danes sem dobila telefon iz servisa (že drugega). Namestili so novo programsko posodobitev in trdijo da zdaj dela brez težav. NE DELUJE. ŽE SPET ISTA NAPAKA!!!

0
    Brigita, žal mi je za slabo izkušnjo. Preverim primer s servisem.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam
    Moj telefon je že tretjič na servisu. Tokrat uveljavljam priznanje stvarne napake in zahtevam drug telefon. Povsod po svetu poročajo o isti težavi, servisi pa napako zanikajo. Ali nas imajo vse za neumne ali kaj!!!

https://uk.community.huawei.com/mate-20-series-20/mate-20-lite-all-sd-cards-appear-as-damaged-680/index2.html
    0
  • brigitambrigitam
    In Huawei? Vse tiho?
    Imate kakšen komentar?
    0

@brigitam, sporočili smo težavo naprej naši tehnični službi in čakamo njihov odgovor.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam

Tole iz dneva v dan slabše kaže :( :( :(

Stere  7 days ago

Same problem here in Germany, i changed the phone with new one, and still i have the same problem...

Piers  7 days ago

**Bad production run of phones? It would be nice if Huawei commented on this.
    **

LouisJean 4 days ago

**Hi Amy,
    So frustrated with this Mate 20 lite...... Sd card was working fine all day long and then just started giving errors every 10min..........
    If this is how its going to be I'll much rather go back to Samsung and I can tell you a lot of people on this forum is going to do the same
    Thanks LJ **

AlexVold  3 days ago

**I am facing the same problem on the mate 20 light witch i ve bought it one month ago.
    They act in the official Huawei service that they dont know what the problem is. I left there 2 times and still the same problem that the sd is damaged, I will sue them to return mo money back.
    Tommorow morning i will send them a law suit to the company and the official company. |
    I had Samsung all my life and never experienced something like this. They refuse to recognize the problem and they refuse to change the device. **

Eloidar  2 days ago

Managed to get a DOA replacement and received a brand new Mate 20 Lite three days ago. Updated to SNE-LX1 8.2.0.134(c432) and using it with an old "faulty" sd card. So far no problem at all. 😎
    **
    Eloidar 2 hours ago
    ****Today I received the same error with a brand new phone and the new firmware. I had enough. Bye bye Huawei..... Returning back to Sams......

**

0
  • brigitambrigitam

Kot kaže je telefonov s to napako veliko, ali pa jo imajo morda vsi????

:) >:) >:)

0
    Zagotovo ne gre za napako vseh telefonov, niti za velik procent, vsaj kar je primerov zabeleženih pri nas. Tudi kar sem uspel izvedeti podatkov iz drugih držav, reklamacij oziroma obiskov na servisu procentualno ni bilo veliko in ne gre za, serijsko napako.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam
    Ne morem razumeti zakaj servis v Sloveniji napako zanika. Več kot dovolj je dokazov, da se ta napaka res pojavlja. Jaz gotovo nisem nesla telefona na servis že trikrat kar tako brez razloga. NAPAKA NA MOJEM TELEFONU JE!!! Na servisu so mi "pojasnili" da oni dajo telefon na nek TESTER, ki napake ne pokaže. Ok morda res ne, pa sem jih vprašala če so morda telefon poizkusili UPORABLJATI, oni pa še kar govorijo o tistem TESTERJU!? Kaj mi to pomaga, če se mi takoj po prihodu domov napaka spet pojavi!
    0
  • brigitambrigitam
    Ali mi znate KONKREKTNO odgovoriti zakaj prihaja do te težave in ali sploh kdo pozna rešitev. Če je ne, potem naj mi na servisu pač priznajo stvarno napako, dobim drug telefon (ta verjetno te napake ne bo imel, če zares drži vaša trditev, da je tega zelo malo) in zadeva je rešena.
    Tole sprenevedanje me namreč zelo jezi.
    0
    Za ugotavljanje napake so pooblaščeni le na servisu. Glede na to, da ne gre za serijsko napako, se ocenjuje težave pri vsakem primeru posrbej. Zato univerzalnega odgovora, zakaj konkretno prihaja do težave pri vašem telefonu, nimamo. Odgovore na posamezen primer imajo pale na servisu, kjer te napake rešujejo. To je pa potem od primera do primera. Mi konkretno nimamo vpogleda v potek dela na servisu, saj so avtonomna enota. Vse kar lahko dobimo je vpogled v poročilo servisa o posameznem primeru.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • brigitambrigitam
    Ja saj sem tudi poklicala vašo Huawei podporo in so mi povedali da so oni tam samo zato da strankam dajo tel.številko servisa. MISLIM HALO! Saj ni za verjet.
    Na servisu mi tudi niso odgovorili nič konkretnega.
    Kaj mi torej še preostane? Urad za varstvo potrošnikov?
    Telefon stane več kot 400 €!!!! Tole zame ni hec!
    0
    Popolnoma razumemo vašo stisko, ampak na žalost ima pri reševanju takšnih napak neposreden stik s telefonom le pooblaščeni servis. Sam forum je le komunikacijski kanal namenjen razpravi med uporabniki, pomoči pri uporabi Huaweijevih naprav in neposredni pomoči pri reševanju težav programske narave, ki se uredijo z določenimi nastavitvami in uradnimi programskimi postopki. Pri večjih težavah neustrezno delujočih naprav smo pa le posredni člen do servisa. Le na pooblaščenem servisu so strokovnjaki z ustreznimi znanji, ki se s popravili naprav ukvarjajo neposredno. Oni namreč dobijo naprave v roke, jih testirajo, analizirajo in odpravljajo napake. Vašo težavo smo posredovali tudi naši tehnični službi, kjer so prodobili poročilo iz servisa, na katerem so rezultati kazali delujoč telefon. Če se z ugotovitvami servisa ne strinjate oziroma menite, da so neustrezne, morate to na žalost reševati neposredno z njimi. Naši tehnični službi smo sicer poslali zahtevo za nov vpogled v popravilo - kot pravite ste telefon ponovno oddali na servis. Njohov odgovor še čakamo. Servis sicer med vikndom ne dela, tako da rezultate verjetno lahko pričakujemo tekom prikajajočega tedna.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.