Za izboljšanje naše spletne strani in Vaših izkušenj uporabljamo piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po naši spletni strani, sprejemate naš pravilnik o piškotkih. Izvedite več.

Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

Zelen glow ob robovih zaslona

Zdravo,
na spletu je zaslediti precej uporabnikov z omenjeno težavo. Gre predvsem za kupce prvih serij. Zanima me ali Huawei priznava omenjeno težavo kot napako ali kot običajno delovanje. Nekateri poročajo, da so jih na Huawei podpori prepričevali, da gre za običajno delovanje OLED zaslona. Glede na to, da v Sloveniji zaostajamo za začetkom prodaje me zanima ali bo na telefonih, ki bodo v prodaji pri nas napaka že odpravljena?
Še nekaj linkov za lažjo predstavo o čem govorim.
XDA
REDDIT
IMGUR

0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum

Živjo @Domen,

iz naše centrale smo dobili informacijo, da naj pri nas to ne bi bila težava. Bolj podrobno pa bomo seveda videli, ko bodo telefoni pri nas. Sam imam ravno te dni na testu en primerek in te težave do zdaj nisem opazil.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Raay47Raay47

Napačna informacija,ker tudi v Sloveniji opažamo podoben problem,no jaz sem na svojem opazil tudi rdeče lise na zgornjem delu zaslona pri sivem ozadju kar se mi ne zdi normalno

0
  • speedsterspeedster
    Jaz imam to tezavo in grem jutri na servis, da mi menjajo telefon!
    0
    Seveda je povsem mogoče, da se tudi pri nas pojavi, ampak kot rečeno, naj bi bili to posamezni primeri, za katere upamo, da se bodo hitro rešili.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
  • Raay47Raay47

@speedster je dejal:
    Jaz imam to tezavo in grem jutri na servis, da mi menjajo telefon!

na servisu ti ga ne bojo menjali,ker ti ga bojo vzeli na servis in bojo nov telefon odpirali zato je bolj,da greš k prodajalcu kjer si ga kupil pa naj ti ga tam zamenjajo...samo mislim,da imajo samo taksne na zalogi..oziroma eni imajo večji problem drugi manjsega

0
  • Raay47Raay47

@Huawei Forum je dejal:
    Seveda je povsem mogoče, da se tudi pri nas pojavi, ampak kot rečeno, naj bi bili to posamezni primeri, za katere upamo, da se bodo hitro rešili.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

mislim,da ni ravno tako,ker že jaz poznam 4 primere,ki imajo podoben problem pa mojega niti štel nisem zdraven pa,da ne govorim o vseh,ki sploh niso sprobali,če imajo to napako

0
    Vsekakor se bomo trudili rešiti vsak primer. Tudi če se nese telefon k prodajalcu, ga bo ta najprej poslal na servis, da tam potrdijo napako. Nato pa sledi menjava.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
  • Raay47Raay47

@Huawei Forum je dejal:
    Vsekakor se bomo trudili rešiti vsak primer. Tudi če se nese telefon k prodajalcu, ga bo ta najprej poslal na servis, da tam potrdijo napako. Nato pa sledi menjava.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Glede na to,da so ta moment samo takšni LG displayi v Sloveniji je velika možnost,da bo naletel na istega..Ja pa glede na to,da je servis zanič mu bojo napako priznali do novega leta 2020

0
    Koliko telefonov v Sloveniji ima zaslon LG in koliko Boe, trenutno ni podatka. Skoraj zagotovo pa jih ima velika večina BOE. Sam sem imel npr. na testu več primerkov in vsi so imeli zaslon BOE. Vsak sicer lahko preveri proizvajalca zaslona na svojem telefonu z aplikacijo Device Info HW. Drugače pa tudi če je na telefonu zaslon LG, to še ne pomeni, da je ta avtomatsko zanič. Nimajo vsi omenjene napake.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
  • DomenDomen
    Vsi testni v Sloveniji so imeli BOE zaslon. Vsi ki smo jih kupili pri operaterjih pa imamo LG zaslon. (tako se je izkazalo na drugem forumu). In ja zal ima tudi moj napako.
    Se slika kako je pri meni http://shrani.si/f/3k/uI/2CAYaExE/20181111185921.jpg
    0
    @Domen, posredujem tvojo težavo naprej naši tehnični službi. Mi lahko posreduješ informacijo, kjer si zasledil o zaslonih telefonov kupljenih pri operaterjih?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
  • DomenDomen
    Na slo-android forumu. Javili so se uporabniki, ki so kupovali pri telemachu, telekomu ter A1. In imajo vsi LG zaslon. Nekaj uporabnikov je imelo testne telefone. Tam so bili pa BOE zasloni.
    0

Preverim pri naši tehnični službi.

Lep pozdrav,
    Andrej

0
  • NejcNejc

Na tehnični službi pravijo da je to normalno delovanje telefona, če je tema in je temno ozadje. Primerjal sem z note 9 pa pravijo da je drugačna tehnologija zaslona, da zato ni zelen zaslon in da je zaslon tak ker je ukrivljen. Svojega Mate 20 Pro sem kupil v big bangu.

0
  • DomenDomen
    @Huawei Forum to se verjetno hecajo? Normalno delovanje na samo dolecenih modelih LG zaslonov?
    0

@Domen, še čakam odgovor. Sporočim, ko ga dobim.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Raay47Raay47
    > @Huawei Forum je dejal:
    > Preverim pri naši tehnični službi.
    >
    > Lep pozdrav,
    > Andrej

jaz sem več ali manj sprobal cca. več kot 50 telefonov od vseh operaterjev in vsi zasloni so LGjevi nekateri imajo manjše probleme kot drugi.. poleg tistega green glow-a je problem tudi rdeče flekov na sivi podlagi... vsak naj preveri sam... vzeme eno sivo ozadje ga da čez cel zaslon potem pa nese telefon v temno sobo pa naj da svetilnost na minimum in na koncu naj slika zaslon z drugim telefonom (ne printscreen) in v tem primeru se vidijo napake... ajaaa pa na forum bi lahko nalagali slike😊
    0
  • Raay47Raay47
    > @Nejc je dejal:
    > Na tehnični službi pravijo da je to normalno delovanje telefona, če je tema in je temno ozadje. Primerjal sem z note 9 pa pravijo da je drugačna tehnologija zaslona, da zato ni zelen zaslon in da je zaslon tak ker je ukrivljen. Svojega Mate 20 Pro sem kupil v big bangu.

tehnična služba Huawei-a je totalno nesposobna, ce govori takšne neumnosti glede na izkušnje z LG displayi iz tujine bi mogel huawei centrala se posut s pepelom in preventivno zamenjat vse telefone krivdo pa zaračunati LGju
    0
  • AndrejVANAndrejVAN

Tudi moj, kuplje pred par dnevi na A1 ima LG zaslon in enako težavo. Nasploh se čez cel zaslon pojavljajo lise. Pred tem sem imel Galaxy S8 z enako ukrivljenim zaslonom in ni bilo nobene zelene lise ali kaj podobnega. Kako ukrepati?

hvala!
    lp Andrej

0
  • AndrejVANAndrejVAN

Še tole ... se lahko ob potrjeni napaki iz strani servisa zahteva napravo z BOE zaslonom? Da ne bomo na koncu vsi kupci Mate 20 Pro več na servisu prečakali kot uporabljali gsm :)

hvala
    lp a

1
  • ssstrudi6ssstrudi6
    > @AndrejVAN je dejal:
    > Tudi moj, kuplje pred par dnevi na A1 ima LG zaslon in enako težavo. Nasploh se čez cel zaslon pojavljajo lise. Pred tem sem imel Galaxy S8 z enako ukrivljenim zaslonom in ni bilo nobene zelene lise ali kaj podobnega. Kako ukrepati?
    >
    > hvala!
    > lp Andrej
    0

Živjo @AndrejVAN,

žal mi je, da si dobil zaslon z omenjeno napako. Postopek je takšen, da telefon skupaj s škatlo in seveda garancijskim listom neseš na uradni servis oz. prodajno mesto, kjer si ga kupil. Tam potem pregledajo zadevo in ti ob potrditvi napake zamenjajo telefon. Na žalost pa je tako, da ne moreš zahtevati telefona z zaslonom BOE, saj se ne ve v kateri škatli je telefon z zaslonom LG in v kateri telefon z zaslonom BOE. Na žalost tudi mi tega ne vemo. Povprašaj morda na prodajnem mestu, če lahko preverijo delovanje telefona, s katerim bi zamenjali tvojega z napako.

Vsekakor pa pošljem sliko, ki si jo poslal, naši tehnični službi.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • Raay47Raay47

Za enkrat je cela pošiljka z LG zasloni takjo,da čakam,da pride druga,da mi ga bojo zamenjali,ker prej se ne splača delat menjave

1
  • DomenDomen
    > @Domen, še čakam odgovor. Sporočim, ko ga dobim.
    >
    > Lep pozdrav,
    > Andrej
    > Ekipa Huawei foruma

Je ze kaj novega? Mene se niso uspeli poklicati nazaj iz huawei supporta. Danes ponovno klicem.
    0
    Domen, trenutno velja, da telefon z napako odneseš na servis, kjer jo morajo potrditi, meni pa v ZS javiš IMEI, da pospešimo proces.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
  • JernejbJernejb
    > Domen, trenutno velja, da telefon z napako odneseš na servis, kjer jo morajo potrditi, meni pa v ZS javiš IMEI, da pospešimo proces.
    >
    > Lep pozdrav,
    > Andrej
    > Ekipa Huawei foruma

Kako hitro se reši menjava?
    Lp
    Jernej
    0
    To na žalost vedo le na servisu, ko pregledajo telefon.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Hiawei foruma
    0
  • smotkosmotko
    Jaz grem jutri do telemacha, kjer sem kupil telefon, zaslon je čedalje bolj zelen, za povrhu imam pa še v zgornjem levem kotu mrtev piksel. Ali ki ga bodo zamenjali z pravim delujočim telefonom z BOE zaslonom ali bom spet dobil isto?
    0
    Žal nimam odgovora kateri zaslon je na novem telefonu. Vsekakor pa naj bi deloval tako kot mora. Telemach bo zelo verjetno tvoj telefon poslal najprej na servis, da potrdijo napako.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma
    0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.