Za izboljšanje naše spletne strani in Vaših izkušenj uporabljamo piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po naši spletni strani, sprejemate naš pravilnik o piškotkih. Izvedite več.

Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

AMZS aplikacija

Spostovani, imam vas telefon P20 lite in mi na njemu ne deluje aplikacija AMZS radar opozorilo. Noce mi posiljat glasovnih obvestil. Vse na aplikaciji je prav nastavljeno. Tudi na telefonu vse nastavljeno kot je treba. AMZS na aplikaciji pravi, da je na vasih telefonih sistemska napaka. Prilaham fotko. ali mi lahko pomagate. hvala. lp janez

1

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum
    edited oktober 12

Živjo Janez,

načeloma je tako, da mora razvijalec aplikacije prilagoditi njeno delovanje operacijskemu sistemu in programski opremi telefona. Težko pa ocenim do kakšne mere so to pri AMZS-ju naredili. Včasih se sicer potem kompatibilnost malo "podre" pri kakšnih posodobitvah OS, ampak breme za prilagoditev in optimizacije je potem ponovno na razvijalcu aplikacije. Zato bi se tu težko strinjal, da gre za sistemsko napako na Huaweijevih napravah, saj načeloma ne prihaja do takšnih težav (morda le pri kakšnih starejših aplikacijah, ki jih razvijalec že dalj časa ni posodobil)

Sem šel pa tudi sam danes zjutraj testirat to aplikacijo in je delovala brez težav. Testiral sem jo po Ljubljani in za stacionarne radarje dobil tako besedilna kot glasovna opozorila. Imam pa vklopljeno lokacijo, prikaz pretočnosti prometa in obvestila v ozadju. Zato me zanima, če imaš aplikacijo izvzeto iz optimizacijskih procesov baterije? Ti samo glasovna obvestila ne delujejo ali tudi običajna (besedilna)?

Tule prilagam screenshot svojih nastavitev v aplikaciji:

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • TomiTomi
    Pozdravljeni,

Imam tudi jaz težave z omenjeno aplikacijo. Sicer mislim, da je problem pri telefonih, saj ko se aplikacija posodobi, dela prvi dan, potem pa ne več, razen, če je aplikacija odprta. V začetku teh težav ni bilo. Domnevam, da ima tukaj težave optimizacija sistema, ki deluje v ozadju. Mogoče se motim. Ampak nekatere aplikacije, ki so prej delovale brez težav imajo sedaj težave. Podoben primer imam tudi z aplikacijo, ki je že v osnovi naložena, za glasbo, ki je v začetku delovala brez težav v avtu (preko Bluetooth povezave), sedaj pa ne najde.

Hvala za nasvet in odgovor.
    0
    edited oktober 12

Živjo @Tomi,

da, aplikacijo samodejno "utišajo" optimizacijski procesi v telefonu. Ampak če aplikacijo izvzameš iz optimizacijskih procesov in ji nastaviš osveževanje v ozadju, potem bi morala normalno delovati. Sam sem to storil že pred slabim mesecem in deluje tako kot mora. Ves čas me obvešča (tudi glasovno) o bližini stacionarnih radarjev, šol in podobno.

Aplikacijo najprej izvzemi iz optimizacijskih procesov: Nastavitve telefona -> Aplikacije in obvestila -> Aplikacije -> klik na tri pike v zgornjem desnem kotu -> Posebni dostop -> Optimizacija baterije -> poišči in klikni aplikacijo AMZS -> izberi možnost "Ne dovoli".

Nato pa še nastavi osveževanje v ozadju: Nastavitve telefona -> Baterija -> Zagon aplikacije -> pri aplikaciji AMZS izklopi samodejno upravljanje -> vklopi vse tri ponujene možnosti (samodejni zagon, sekundarni zagon, izvajanje v ozadju). That should do the trick. :)

To seveda lahko apliciraš tudi na druge aplikacije, ki jim optimizacijski procesi privzeto preprečijo osveževanje v ozadju.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

1
  • SaturdaySaturday
    @Huawei Forum
    Imam P20 Pro in sem poskušal vse kar ste svetovali uporabnikom P20 lite, a meni aplikacija še vedno ne javlja obvestil.
    Prosim za napotke kako rešiti na mojem aparatu
    Hvala
    0
    edited oktober 24

Živjo @Saturday,

tudi sam imam P20 Pro in mi deluje povsem brez težav. "Ukrotil" pa sem jo po zgornjih priporočilih:

• Aplikacijo sem izvzel iz optimizacijskih procesov: Nastavitve telefona -> Aplikacije in obvestila -> Aplikacije -> klik na tri pike v zgornjem desnem kotu -> Posebni dostop -> Optimizacija baterije -> poišči in klikni aplikacijo AMZS -> izberi možnost "Ne dovoli".

• Nastavil sem ročno osveževanje v ozadju: Nastavitve telefona -> Baterija -> Zagon aplikacije -> pri aplikaciji AMZS izklopi samodejno upravljanje -> vklopi vse tri ponujene možnosti (samodejni zagon, sekundarni zagon, izvajanje v ozadju).

Ko si že pri tem lahko morda počistiš še predpomnilnik aplikacije in tudi sistemski predpomnilnik.

Čiščenje predpomnilnika aplikacije: Nastavitve telefona -> Aplikacije -> Aplikacije -> na seznamu poiščeš in klikneš AMZS -> Pomnilnik -> Počisti podatke & počisti predpomnilnik.

Čiščenje sistemskega predpomnilnika:
    1. Izklopi telefon.
    2. Hkrati pritisni in nekaj sekund drži gumb za vklop in gumb za povišanje glasnosti.
    3. Ko se pojavi Huaweijev logotip, gumba še naprej drži pritisnjena dokler logotip ne izgine.
    4. Ko se na zaslonu pojavi napis EMUI, boš vedel, da si prišel v obnovitveni meni.
    5. Po njem se premikaš z gumbom za uravnavanje glasnosti. Pomakni se na možnost "Wipe cache partititon" in pritisni gumb za vklop, s katerim potrdiš izbiro. Predpomnilnik se bo izbrisal.

Seveda pa moraš izbrati tudi ostrezne nastavitve v sami aplikaciji (vklop možnosti Delovanje v ozadju, Pretočnost prometa, Opozarjanje na fiksne radarje, Opozarjanje na bližino šole).

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • SaturdaySaturday
    edited oktober 24
    @Huawei Forum ne vem ce uporabljava enak model telefona p20 pro

Moj pod tremi pikicami ki niso v zgornjem desnem kotu, skriva nekaj drugega

P. S.
    Žalostno da preko telefona ne uspem naložiti screenshota h komentarju
    0
  • SaturdaySaturday
    edited oktober 24

Aplikacijo sem izvzel iz optimizacijskih procesov: Nastavitve telefona -> Aplikacije in obvestila -> Aplikacije -> klik na tri pike v zgornjem desnem kotu -> Posebni dostop -> Optimizacija baterije -> poišči in klikni aplikacijo AMZS -> izberi možnost "Ne dovoli".

TEGA V MENIJU P20 Pro NI Sem zadnjič nasel drugje, nastavil in se vedno ni delovalo. Danes tega menija ne najdem

Nastavil sem ročno osveževanje v ozadju: Nastavitve telefona -> Baterija -> Zagon aplikacije -> pri aplikaciji AMZS izklopi samodejno upravljanje -> vklopi vse tri ponujene možnosti (samodejni zagon, sekundarni zagon, izvajanje v ozadju).

UREJENO

Ko si že pri tem lahko morda počistiš še predpomnilnik aplikacije in tudi sistemski predpomnilnik.

Čiščenje predpomnilnika aplikacije: Nastavitve telefona -> Aplikacije -> Aplikacije -> na seznamu poiščeš in klikneš AMZS -> Pomnilnik -> Počisti podatke & počisti predpomnilnik.

DONE

Čiščenje sistemskega predpomnilnika:
    1. Izklopi telefon.
    2. Hkrati pritisni in nekaj sekund drži gumb za vklop in gumb za povišanje glasnosti.
    3. Ko se pojavi Huaweijev logotip, gumba še naprej drži pritisnjena dokler logotip ne izgine.
    4. Ko se na zaslonu pojavi napis EMUI, boš vedela, da si prišla v obnovitveni meni.
    5. Po njem se premikaš z gumbom za uravnavanje glasnosti. Pomakni se na možnost "Wipe cache partititon" in pritisni gumb za vklop, s katerim potrdiš izbiro. Predpomnilnik se bo izbrisal.

STE PREPRIČANI DA SO VSI MENIJI ENAKI, KER UGOTAVLJA DA ODGOVORE FORMIRTE V STILU COPY/PASTE " 4. Ko se na zaslonu pojavi napis EMUI, boš vedela, da si prišla v obnovitveni meni.

Seveda pa moraš izbrati tudi ostrezne nastavitve v sami aplikaciji (vklop možnosti Delovanje v ozadju, Pretočnost prometa, Opozarjanje na fiksne radarje, Opozarjanje na bližino šole).

TO IMAM ZE OD PREJ

0

@Saturday, zagotovo imava enaka modela telefona in bi morali biti tudi meniji enaki. Jaz imam sicer na svojem trenutno že nameščeno preizkusno različico Androida 9, kjer je malenkost drugačna postavitev menijev. Poskusi še po tej poti izvzeti aplikacijo iz optimizacijskih procesov:
    1. Pojdi v nastavitve telefona in izberi "Aplikacije in obvestila".
    2. Odpri zavihek "Aplikacije".
    3. Klikni "Nastavitve" (ikona zobnika na dnu zaslona).
    4. Odpri zavihek "Posebni dostop".
    5. Izberi možnost "Prezrtje optimizacij".
    6. Izberi prikaz vseh aplikacij (klik na puščico desno zgoraj)
    7. Poišči in klikni aplikacijo AMZS in tu izberi "Dovoli", torej da ji dovoliš prezrtje optimizacij.

Težko kaj drugega tu svetujem, razen da aplikacijo odstraniš in ponovno namestiš, oziroma poskusiš še z navodili AMZS-ja, ki so zapisani v prvi objavi te teme. Meni namreč po teh napotkih, ki sem jih dal, deluje odlično, jo uporabljam vsak dan in me vedno obvešča tako kot je treba. In to ne le zdaj na Androidu 9, ampak tudi že prej, ko sem bil še na osmici.

Lahko se pa obrneš še na razvijalca aplikacije. Ne glede na telefon je namreč breme kompatibilnosti na plečih razvijalcev. Oni morajo zagotoviti, da aplikacija deluje na določenem telefonu, nikoli se ne prilagaja proizvajalec. Ampak, kot že rečeno, pri AMZS-ju tega ne bi smelo biti, saj preizkušeno deluje.

Še glede čiščenja predpomnilnika. Res sem kopiral postopek, ampak le zato ker je za ta telefon univerzalen. In gre za enega od korakov, ki marsikomu reši težave brez kakšnih večjih posegov. Sicer pa je vedno tako, da nekaj je svetovanje na daljavo, povsem nekaj drugega pa v živo, ko napravo dobiš v roke. V tem primeru je seveda lažje rešiti zadeve. :)

Vsekakor pa tudi preveri, da imaš nameščeno najnovešo razpoložljivo različico programske opreme. Če ti telefon nič sam ne predlaga, lahko vedno preveriš "na zahtevo". Bodisi v nastavitvah telefona (Sistem -> Posodobitev programske opreme) bodisi prek aplikacije HiCare.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • SaturdaySaturday

@Huawei Forum
    Aplikacija se zdej javlja, ampak:

• Javlja se občasno, ne vedno
    • Javlja se samo z notifikejšnom in ne glasovno, torej če ne gledaš v telefon ne veš za obvestilo. Na prejšnjih telefonih se je aplikacija vedno sama oglasila in aktivirala. Za vsako obvestilo. Glasovno in z notifikacijo
    • Aplikacija, se sploh ne javlja če je aktivna npr. navigacija.
    • Vklopil in storil sem vse kar ste navedli.
      Kaj naj naredim???

Imam pa še en problem, ga bom kar tukaj navedel. Ob neodgovorjenih klicih, mi na ikoni za klice ne izriše modre pike kot to storijo ostale aplikacije (SMS, FB...... vse skratka). Tako sploh ne vem da imam neodgovorjen klic

Hvala

0

Živjo @Saturday,

če si storil vse zgoraj opisane postopke, bi ti svetoval da kontaktiraš še razvijalce aplikacije. Oni so namreč dolžni zagotoviti ustrezno delovanje na različnih telefonih. Kot rečeno, sem jo sam preizkusil in jo uporabljam vsakodnevno z zgoraj omenjenimi nastavitvami in deluje dobro. Preveri, če imaš ustrezno posodobljeno, sicer pa najbolje da kontaktiraš neposredno AMZS, ki stoji za njenim razvojem in delovanjem.

Glede ikone pri klicih pa naredi sledeče:
    1. Pojdi na začetni zaslon in ga "uščipni", torej povleci skupaj kazalec in palec,
    2. Spodaj se ti bo odprla orodna vrstica, prek katere lahko dostopaš do slik za ozadje, pripomočkov (widgetov) itd. Izberi "Nastavitve".
    3. V meniju, ki se ti odpre, izberi zavihek "Ikone značk programov".
    4. Tako prideš še do zadnjega menija, v katerem nastaviš katere aplikacije prikazujejo obvestila (med drugim tudi Klicalnik), prav tako pa tudi način prikaza (v obliki pike ali številke neprebranih sporočil/neodgovorjenih klicev).

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • SaturdaySaturday

@Huawei Forum
    in če vmes ni aplikacije "klicalnik" da bi izbral ikone značk prikazov?

0

Poglej še v nastavitve sistemskih procesov, če je vključeno prejemanje obvestil pri klicalniku in stikih: Nastavitve telefona > Aplikacije in obvestila > Aplikacije > Prikaz vseh aplikacij in prikaz sistemskih procesov (tri pike zgoraj levo) > poiščeš in klikneš Klicalnik & Stiki.

Pri obeh potem preveriš upravljanje obvestil, prav tako bi ti pa svetoval da pri obeh tudi počistiš predpomnilnik.

Si sicer kdaj nameščal kakšen drug klicalnik? Ali pa uporabljaš kakšen 3rd party launcher?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • SaturdaySaturday

@Huawei Forum
    Pri klicalniku in pri Stikih so vsa obvestila vključena. Drug klicalnik NE (imam le Truecaller za prepoznavanje IDjev). Launcher NE.

0

Poizkusi kako deluje če odstraniš Truecaller in ponovno zaženeš telefon. Ko odstraniš Truecaller počisti še sistemski predpomnilnik in poizkusi ali se je stanje spremenilo. Čisto mogoče je, da se dve aplikaciji "tepeta" in ena od nameščenih nagaja klicalniku.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.