Za izboljšanje naše spletne strani in Vaših izkušenj uporabljamo piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po naši spletni strani, sprejemate naš pravilnik o piškotkih. Izvedite več.

Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

MMS

Pozdravljeni.. Mene zanima zakaj vedno ko prejmem slikovno sporocilo mi ga vrze pod skupinski MMS..?? Pojavi se stevilka pisiljatelja ter moja.. Pri tekstovnem smsu je vse ok..
0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum

Živjo,

te lahko prosim za printscreen? Ga je morda pošiljatelj poslal kot skupinski pogovor?

Poglej še med nastavitve sporočil: odpri aplikacijo za sporočanje (Messages) -> klikni tri pikice v zgornjem desnem kotu -> izberi možnost "Nastavitve" -> izberi svojo kartico SIM -> odpri "Skupinsko pošiljanje sporočil" -> izberi možnost "Pošljite odgovor SMS vsem prejemnikom in prejmite ločene odgovore".

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Ne ni bilo poslano pod skupinski pogovor..Ona ima p20..
    0
  • pipi37pipi37
    Kako prilepim printscreen??😂
    1

Klikneš tisto ikono pokrajine v orodni vrstici. :)

Takole:

Rešitev, ki sem jo predlagal zgoraj si poskusil?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

1
  • pipi37pipi37
    Sem probal ampak ne deluje..
    0
  • pipi37pipi37
    Tudi slike ne morem nalozit
    0
  • pipi37pipi37
    Pise mi url slike
    0

Tudi potem, ko objaviš?

Če ne gre drugače, mi jo lahko pošlješ tudi v zasebnem sporočilu ali pa na mail servis@huaweiforum.si.

Kaj se zgodi, ko izbereš tisto drugo nastavitev? Ti nove MMS-e tudi združuje pod skupinski pogovor?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Ok bom.. Ja tudi mi zdruzuje.. Nic se ne spremeni
    0

Pošlji mi prosim sliko in potem preverim še pri naših tehnikih, kako stvari stojijo. :)

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Mail ni veljaven
    0

Sem prejel tvoj printscreen in ga že posredoval naprej naši tehnični podpori. Javim takoj, ko dobim odgovor.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

1
    edited september 2018

Sem pa probal tudi sam na svojem telefonu, ki je tudi P20 Pro in ne dobivam MMS-ov v obliki skupinskih pogovorov, ampak običajno kot SMS-e. Lahko poskusiš poslati MMS še komu drugemu? Čisto tako za test. Samo eni osebi, drugi seveda, tako da začneš nov pogovor.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Ce posljem jaz je vse ok.. Ko prejmem se to zgodi
    0
    edited september 2018

Od vseh pošiljateljev? Imaš morda svoje stike dvojno shranjene? Na primer na telefonu in SIM kartici?

Lep pozdrav,
    Andrej
    Huawei forum

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Od enih ja od drugih ne.. Nimam dvojnih stikov
    0
    Hm, imajo morda ti pošiljatelji dvojne stike? Glede na to, da samo pri nekaterih... Jaz bi potem skoraj rekel da je vzrok v posiljatelju, glede na to da je selektivno. Vprašaj mogoče pošiljatelje kako imajo shranjene stike.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Smo gledali ze vse to.. V bistvu se nobenemu nic ne sanja kaj bi to bilo..
    0

Mi smo tudi zdaj testirali na več telefonih in na vseh kaže kot običajen pogovor med dvema osebama. Poskusi pa še eno stvar. Poglej koliko oseb je v teh "skupinskih" pogovorih, Oziroma, koliko jih prikazuje.

Odpri pogovor, klikni tri pike v zgornjem desnem kotu, izberi "Osebe in možnosti" in v meniju, ki se ti odpre, poglej koliko oseb je naštetih v pogovoru (razdelek OSEBE). Tule še slika:

Pošlji mi potem prosim še printscreen tega menija.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Prikaze se mi stevilka posiljatelja ter moja stevilka..
    0

Zanimivo, ker meni, kot vidiš zgoraj, se samo številka pošiljatelja. Torej pri tebi deluje, kot da bi bila v pogovor tvoja številka vključena 2x. Če je mogoče, bi na tvojem mestu primerjal še nastavitve pošiljatelja pri katerem te težave ni in pošiljatelja pri katerem ti MMS-e vrže v skupinski pogovor. Torej nastavitve na njunih telefonih in v čem se razlikujejo (po možnosti pri pošiljateljih s telefoni iste znamke).

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0

Sem zdaj še enkrat govoril z našimi tehniki in pravijo, da je zagotovo problem v podvojenih stikih. Zelo verjetno pri teh pošiljateljih. Morda niti ne vedo, da imajo podvojene, torej shranjene 2x - na SIM in na telefonu, oziroma v kakšni drugi kombinaciji.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Ok.. Kako pa zbrisem da nebi bili vec prikazani obe stevilki?? Se to da??
    0
  • pipi37pipi37
    Kje tocno pogledam za dvojne stike?? Mi lahko pokazete da preverim se enkrat??
    0

Predvidevam, da je to na strani pošiljateljev - torej bi mogli oni izbrisati. Tule ti lahko podam nekaj nasvetov za urejanje stikov na Huaweijevih telefonih.

Za začetek lahko pogledaš, koliko stikov imaš kje shranjenih in kateri se ti prednostno prikazujejo. Odpri stike, klikni "Več" (tri pike) desno spodaj in izberi "Prikaži prednostne izbire". Odprl se tu bo meni, v katerem bo pri vsaki postavki pisalo, koliko imaš tam stikov (npr. na SIM kartici, v Googlovem računu, na Viberju itd.). Tu imaš tudi možnost vklopiti oz. izklopiti prikaz stikov, ki so na SIM kartici (stikalo "Pokaži stike SIM").

Če se vrneš na začetni meni stikov, imaš tam tudi možnost organizirati stike. Ponovno klikni "Več", nato pa izberi "Organiziraj stike". V meniju, ki se ti odpre nato lahko spojiš podvojene stike, pogledaš kateri stiki imajo nepopolne podatke, kopiraš stike v drug račun in tudi obnoviš indeksirane podatke. Sladnja zna biti zelo koristna možnost, saj odpravi potencialne napake v stikih.

Lahko pa ti po svojih izkušnjah povem, da je navadno najboljša rešitev to, da povsem izbrišeš vse stike in jih nato ponovno uvoziš (pred tem jih moraš seveda shraniti). In to velja za vse telefone. Res pa ljudje neradi to naredimo, da ne bi pomotoma katerega s tem izgubili ali da se ne bi pri tem kaj zalomilo. Zato moraš biti 100-odstotno prepričan, da si naredil delujočo varnostno kopijo.

To najbolj enostavno narediš prek aplikacije Varnostno kopiranje, shraniš pa jih lahko na USB ključ ali računalnik. Lahko pa jih tudi izvoziš kot datoteko .vcf v interni pomnilnik telefona ter si nato omenjeno datoteka shraniš nekam na varno (npr. na računalnik ali kam v oblak). To narediš tako, da odpreš stike, spodaj desno izbereš možnost "Več" (tri pikice), klikneš možnost "Uvozi/izvozi", nato pa v meniju, ki se ti odpre, izbereš "Izvoz v pomnilnik" (tu jih lahko npr. tudi izvoziš na kartico SIM). Ko si poskrbel, da so tvoji stiki na varnem, pa se lahko začneš "igrati" z računi in brisanjem ter dodajanjem kontaktov.

Tule še podrobneje opisan celoten postopek s slikami ...
    Preden začneš z brisanjem, poizkusi najprej to možnost. Pojdi v nastavitve telefona, tam izberi zavihek "Uporabniki in računi, nato klikni "Google", izberi Googlov račun v katerem imaš shranjene stike predpostavljam, da imaš stike shranjene tudi v svojem Googlovem računu) in izklopi možnost "Sinhroniziraj stike" (čisto na koncu seznama, ki se ti odpre).

Odpri ponovno stike, klikni "Več" desno spodaj (tri pikice), izberi "Prikaži prednostne izbire" in izberi ustrezno možnost za prikaz stikov. Na voljo jih imaš kar nekaj, predlagam da poizkusiš več možnosti. Enkrat na primer izberi možnost "Vsi stiki", drugič izberi ustrezen Google ali Huawei račun (odvisno, ali imaš tu shranjene stike), poizkusi pa tudi z izbiro SIM kartice (če imaš stike shranjene na njej).

Pojdi korak nazaj in ponovno klikni "Več" desno spodaj (tri pikice), nato pa izberi možnost "Organiziraj stike". Tu boš videl možnost "Obnovi indeksirane podatke". Klikni jo in nato potrdi izbiro. Ko se proces obnove konča, ponovno zaženi telefon.

Poizkusi stike shraniti tudi v svoj Huawei ID oziroma svoj Googlov račun. Ko so shranjeni, odstrani račun v katerega si jih shranil, ponovno zaženi telefon in nato ponovno dodaj svoj račun ter po možnosti še enkrat ponovno zaženi telefon. Če si naredil varnostno kopijo stikov (naredi jo čim prej, če je še nisi), poizkusi tudi z brisanjem oziroma odstanjevanjem vseh tvojih stikov. Zbriši vse, nato pa jih obnovi iz varnostne kopije.

Ampak kot že rečeno, bi sam ugibal da težava ni v tvojem telefonu, ampak v telefonu oziroma nastavitvah pošiljatelja.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • pipi37pipi37
    Najlepsa hvala.. Javim ko vse to storim 😂
    1
    Kar pojdi po vrsti, začni z najmanj intruzivnim posegom 😄

Mogoče res za začetek preveri, če imaš kakšne stike podvojene na SIM kartici, potem pa od tu naprej. :)

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.