Politika piškotkov

Spletna stran uporablja spletne piškotke, s katerimi zagotavlja boljšo uporabniško izkušnjo, omogoča interakcijo z družbenimi omrežji in za analizo prometa. Z nadaljno uporabo spletne strani se strinjate s politiko piškotkov. Več o politiki piškotkov si preberite tukaj
Potrdi

Zaklenjen zaslon in vrstica stanja (Varnost)

Pozdravljeni,
opazil sem, da ko imam telefon zaklenjen, lahko še vedno v vrstici stanja izklopim WiFi in mobilne podatke.
Zanima me, če se da kako nastavit, da moram prvo odklenit telefon, da lahko izklopim WiFI in mobilne podatke. Zanima me zato, ker uporabljam aplikacijo "Where's My Droid" v primeru, če telefon izgubim ali pa mi je odtujen. Torej imam lokacijo in mobilne podatke vklopljene skoraj cel dan. Če mi nekdo ukrade telefon, lahko preprosto izklopi mobilne podatke in mi prepreči, da bi lociral telefon.
Telefon imam zaklenjen z geslom in prstnim odtisom.

0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum

Živjo @mlakardavid, dobrodošel na forumu. :)

Nisem čisto prepričan, da razumem, o kateri možnosti govoriš. Mi lahko prosim narediš in pošlješ printscreen ali sliko te vrstice stanja, v kateri lahko vklopiš Wi-Fi in mobilne podatke?

Sicer pa, če se ne motim, aplikacije, ki znajo locirati telefon, to počnejo prek GPS signala, tako da bi ti ga načeloma lahko lociral tudi če ti bi kdo izklopil Wi-Fi ali mobilne podatke. Amapk vseeno, pošlji mi prosim sliko omenjene vrstice, da bom bolje videl o čem govoriš.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • mlakardavidmlakardavid

Mislil sem vrstico v kateri so ura, obvestila in podobno.

Res je, da te aplikacije uporabljajo GPS signal za lociranje naprave, ampak še vedno potrebujem internetni dostop, da dobim lokacijo.

Primer: Nekdo mi odtuji telefon. Z pomočjo aplikacije "Where's My Droid" ali pa Googlove storitve "Find My Device", doma preko interneta pošljem ukaz telefonu, da se locira z GPS signalom in mi pošlje točno lokacijo kjer se telefon nahaja. Preko te aplikacije lahko tudi vključim glasno zvonenje ali pa pobrišem vse datoteke zaradi varnosti. Problem se pojavi, če lahko ta, ki mi je odtujil telefon, izklopi mobilne podatke. Potem ne morem poslati ukaza in pridobiti lokacije.

Rad bi, da se mora telefon prvo odklenit, da lahko izklopim internet.

0

Hm, tole se pa ne bi smelo dogajati. Da lahko dostopaš do menija s hitrimi nastavitvami na zaklenjenem zaslonu, če za zaščito uporabljaš geslo in prstni odtis.

Svetujem da najprej narediš varnostno kopijo svojih podatkov na telefonu (bodisi na kartico microSD, bodisi na računalnik prek programa HiSuite), nato pa telefon ponastaviš na tovarniške nastavitve. Oziroma lahko najprej poizkusiš s ponastavitvijo vseh nastavitev, ki je manj intruziven poseg in če to ne deluje narediš tovarniško ponastavitev.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • mlakardavidmlakardavid

Sem ponastavil vse nastavitve in tudi ponastavil na tovarniške nastavitve, ampak ni nič pomagalo.

0
    Hm, mi lahko zaupaš IMEI številko in delovno različico (build no.) programske opreme? Lahko tudi prek zasebnega sporocila.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
  • mlakardavidmlakardavid
    edited avgust 2018

IMEI:
    869083038153702
    869083038185712

Delovna različica:
    FIG-LX1 8.0.0.148(C432)

Različica sisema Android/EMUI:
    8.0.0

0
    @mlakardavid, imaš zadnjo različico softvera, tako da težava ni v tem.

Sem se zdajle malo posvetoval z našimi tehniki in so mi svetovali 2 rešitvi:
    1. Odneseš telefon na uradni servis, da ga še tam pogledajo.
    2. Če te to v tem trenutki ne moti preveč, počakaš na naslednjo posodobitev in vidiš, če bo ta rešila težavo.

Kontaktne podatke uradnega servisa pa najdeš tule:
    https://huaweiforum.si/service

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.