Za izboljšanje naše spletne strani in Vaših izkušenj uporabljamo piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po naši spletni strani, sprejemate naš pravilnik o piškotkih. Izvedite več.

Funkcija NEARBY

Zanima me ta funcija nearby...se mi kar sama uklaplja. Sem želel naložiti sliko, pa ne gre. Ne vem, kako to izklopis, da se mi ne uklaplja sama.

0

Komentarji

• Huawei ForumHuawei Forum
    edited avgust 9

Živjo,

Funkcija Nearby oziroma Bližina je Googlova storitev, ki je prisotna na telefonih z novejšimi različicami Androida. Funkcija ti pomaga najti in uporabljati storitve in naprave v bližini (npr. igranje iger s prijatelji, sodelovanje v aplikacijah, nastavitve nove naprave itd.). Storitve ni mogoče odstraniti, lahko pa nekoliko prilagodiš nastavitve njenega delovanja.

V nastavitvah telefona poišči zavihek Google, znotraj njega pa potem še zavihek Nearby. S klikom na ikono zobnika zgoraj desno lahko nato konfiguriraš nastavitve funkcije. Za različne kategorije (Povezave, Priljubljene povezave, Naprave, Naprave znotraj dosega) lahko nastaviš prikaz obvestil, prikaz v vrstici stanja, zvok za obvestila, prikaz na vrhu vrstice stanja in vibriranje.

Delovanje funkcije Nearby je seveda odvisno od aplikacije. Ne podpirajo jo namreč vse aplikacije. V omenjenem meniju z nastavitvami se ti bo tako izpisal tudi seznam vseh nameščenih aplikacij, ki jo podpirajo. Ta seznam pa ti pomaga pri tem, da lahko znotraj teh aplikacij še dodatno omejiš delovanje funkcije Nearby (za nastavitve posamezne aplikacije se boš moral obrniti na njene razvijalce).

Dokaj podrobne informacije o delovanju funkcije Nearby dobiš na Googlovih straneh za podporo uporabnikom (https://support.google.com/accounts/answer/6260286?hl=sl), če te kaj zanima še bolj podrobno, pa svetujem, da pišeš kar njim, saj prav oni najbolj poznajo njeno delovanje.

Lep pozdrav,
    Andrej
    Ekipa Huawei foruma

0
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.